paket-yemek-hizmeti-nedir

27-08-2020

paket-yemek-hizmeti-nedir

PAKET YEMEK HİZMETİ NEDİR?


Isıtma ve temizlik olanaklarının bulunmadığı noktalarda müşteriye yemek hizmeti verebilme konusundaki kararlılık, ‘’Paket Yemek’’ sisteminin oluşmasına sebep vermiştir.  Daha önceleri paket yemek hizmeti; sıcak sevkiyat olanağı, tek kullanımlık malzemeler ile sunumu sayesinde sadece eczane, doktor ofisi, avukat ofisi vb. iş merkezlerinde bulunan ofis çalışanlarına hizmet amacı taşımaktaydı. Bununla birlikte 2000’li yıllardan itibaren toplumsal ihtiyaçlar dahilinde yiyecek içecek endüstrisinde pek çok yeni gelişme ortaya çıkmıştır.  Yine bahsettiğimiz yıllar itibariyle özellikle İstanbul gibi büyük şehirlerde yaşayan insanlar, hareketsiz şehir hayatı ve fast food gıdaların fazla tüketimi sebebiyle obezite, kanser vb. hastalıklar ile boğuşmaya başlamıştır.  Bu tür sağlık sorunları ile mücadele etme ihtiyacı ülkemizde pek çok sağlıklı paket yemek üreten firmanın ortaya çıkmasına sebep olmuştur. Bu sistem itibariyle firmalar bireysel müşterilerinin günlük tüketmesi gereken kalori ihtiyaçlarına göre yemek menüleri belirleyerek, günlük sevkiyatlar ile birlikte onların yemek ihtiyacını karşılamaya başlamıştır. 

2019 yılının sonunda Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkarak şu an itibariyle tüm dünyada etkisini gösteren ve ülkemizde de yayılımını günden günde arttıran Korona virüsün hem fiziksel hem ruhen toplum sağlığına büyük etkileri olmuştur. Hastalığa yol açan virüsün havadaki damlacıklar ve temas yoluyla bulaşması ülkemizde özelikle yiyecek ve toplu yemek sektörünü etkilemiş ve pek çok restoran ve işletmenin devlet tarafından bir süreliğine kapatılmasına yol açmıştır. Bununla birlikte Mayıs 2020 itibariyle devlet eliyle alınan önlemler sayesinde günlük vaka sayılarının düşmesi ile sağlık bakanlığının almış olduğu kararlar ve belirlediği kurallar dahilinde restoran vb. yemek hizmeti sağlayıcıları tekrar açılarak hizmet vermeye başlamıştır. Toplu yemek sektörü de Korona virüsten oldukça fazla etkilenmiş. Personelleri için yemek hizmeti alan şirketler,  pandemi sebebiyle paket yemek ve tek kullanımlık sarf malzemeleri ile birlikte hizmet almaya başlamıştır.

Korona virüsün ortaya çıkmasıyla birlikte müşterilerinin yemek ihtiyaçlarını en doğru şekilde çözme konusunda hazırlıklı olan CRC Kurumsal, Nisan 2020 tarihinden itibaren ülkemizin önde gelen bankalarından biri olan Türkiye Finans Katılım Bankası Genel Müdürlüğü’ne paket yemek hizmeti vererek, genel müdürlük personellerinin hijyenik yemek ihtiyaçlarını karşılamaya başlamıştır. O günden beri üst düzey memnuniyet sağlayarak hizmet vermeye devam etmektedir. 

01 Temmuz 2020 itibariyle ise; Avcılar’da bulunan yüksek kalite standartlarına sahip 3000m²’lik üretim tesisinde son teknoloji üretim araç gereçleriyle paket yemek hizmeti de sağlamaya başlayarak özellikle Covid 19 döneminde toplu yemek sektörünün hijyenik yemek üretimi ihtiyacına cevap vermiştir.  Özel bir vakumlama teknolojisi kullanılarak ve el değmeden ambalajlanan paket yemekler, 10 gün ömre sahil olmakla birlikte yine bu teknoloji sayesinde son kullanma tarihine kadar yemeklerin ilk gün ki tazeliğini ve lezzetini korunması sağlanmaktadır.  

İçinde bulunduğumuz pandemi döneminde CRC Kurumsal ‘ın üretmiş olduğu paket yemeklerden ya da sizler için üreteceği farklı paket yemek çözümlerinden faydalanarak, personelleriniz için yemek hizmeti almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz. 


COPYRIGHT © 2016 - CRC DANIŞMANLIK VE ORGANİZASYON A.Ş | TÜM HAKLARI SAKLIDIR

Web Tasarım